EL YAPIMI KAPLAMA TUĞLA - DEKORATİF DOĞAL TUĞLA VE ÇEŞİTLERİ

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız...

Şahtaş El Yapımı Kaplama Tuğla

Şahtaş El Yapımı Kaplama Tuğla Uygulamaları

EL YAPIMI TUĞLA VE ÖZELLİKLERİ

Eskilerden kalmış yapılar bizleri kimi zaman yüzlerce yıl önceye, yapının inşa edildiği yıllara götürür. Yüzlerce yıl öncenin sade yaşamının dinginliğini düşünürüz. Bu yapıları yaşadığımız çevrede de ararız ancak pek sık bu tarz yapılara rastlayamayız.

El yapımı doğal tuğlalar yüzyıllardır inşaat sektörünün vazgeçilmez süsleme malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu sebeple eski çağlardan bu yana kullanılan bu yapı malzemesi bir çok türde karşımıza çıkmaktadır. El yapımı doğal tuğla günümüde ise gelişen mimarinin ve yeni fikirlerin odak noktası olmaktadır. Görselliğiyle ve doğal yapısı ile bir çok projede ve insanların zihninde yer almaktadır. Son zamanlarda cafe, restaurant ve otellerde sıklıkla karşımıza çıkmakta olan dekoratif el yapımı doğla tuğla sizlere eşsiz bir görsel şölen sunmaktadır.

Şahtaş el yapımı tuğla kaplamaları, toprak ve kilin işlenmesiyle ortaya çıkan doğal bir üründür. Şahtaş tuğla % 100 doğal malzemelerden yapılan insan emeği ve iş gücü sayesinde yapılan bir yapı malzemesidir. doğal taşlardan farkı çok daha hafif ve pratik olmasıdır. Aynı zamanda bol çeşitlidir de.


Şahtaş El Yapımı Tuğla Kaplamaları Hakkında

    Şahtaş El yapımı tuğla kaplamaları kil ve toprak karışımından oluşur. Kil ve toprak karışımı daha sonra zımparalanmış kalıplarda el ile şekillendirilir ve tepsilerde şekillendirilir. Kurumadan sonra tamamen vitrifiye olmak için yaklaşık 1200 derece fırınlarda ateşlenirler. El yapımı doğal tuğla özellikleri ve kalitesi, hammaddeye , şekillendirme proseslerine ateşleme işlemi ve sıcaklığına bağlıdır. Kil ve toprak içerisindeki demir oksitler, ayırt edici kırmızı renkleri verirler. Ayrıca sertlik ve mukavemete önemli katkıda bulunurlar. Farklı renkler elde edebilmek için partikül kumu ve oksitlerde kullanılmak üzere çeşitli minereller kullanılır. El yapımı tuğlalar bu zahmetli çalışmanın ardından iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Binaların dış cephe duvarlarında, iç mekân duvarlarında , cafe ,restorant, otel , lobi, villa cepheleri, bahçe duvarlarında, şömine, barbekü, ocak duvarlarında doğal tuğla uygulamalarıyla doğanın tüm güzellikleri mekânlara yansıtılmış oluyor. Doğal tuğla ile aynı görünüme sahip olan el yapımı tuğla sağladığı görsellik yanında farklı avantajlarıyla da tercih ediliyor. Dekoratif kültür tuğlaları doğalından daha hafif ve incedir. Bu özelliğiyle kaplama işlemi oldukça kolaydır. İnce yapısı nedeniyle uygulama alanında alan kaybına neden olmaz. Isı ve ses yalıtım özelliği sayesinde sakin, huzurlu ve sağlıklı yaşam alanları oluşturur. El yapımı tuğla uygulaması gibi temizliği ve bakımı da kolay olan kaplama malzemesidir. Darbelere ve iklim şartlarına dayanıklıdır, yıllarca bozulmadan kullanılabilir.

El yapımı Tuğla Fiyatları

   Bu özellikleri de göz önüne alınınca diğer kaplama malzemelerine göre çok daha ekonomik olduğunu görürüz. El yapımı tuğla fiyatları sanıldığının aksine Doğal tuğla Fiyatları çok pahalı değildir. Metrekare hesabıyla fiyatlandırılan kullanılan kil yapısına göre 90 liradan başlayıp 150 liraya kadar varan fiyatlar vardır. Uygulama alanının boyutlarına göre bütçenize uygun seçenekler mutlaka bulunmaktadır. Uygulama alanı ise her geçen yıl daha da genişliyor, evlerle sınırlı kalmıyor. Şahtaş Tuğla % 100 el yapımı tuğla olup Red, Orange, Weathered,Reclamatıon, White Red, Buff, Weathered Buff, Yellow Buff, Weathered Yellow Buff, Grey, Classic Grey, Heritage ,Whıte Grey, Winsorn, Weathered Winsorn, Lıght Mıx, Antıque ve Dark Mix gibi dokuları, şekilleri ve renkleri farklı el yapımı tuğla çeşitleri bulunuyor. Evlerde, ofislerde, cafe ve restoran gibi mekânlarda, otellerde, okul, hastane gibi kamu binalarında, villalarda, mağazalarda iç ve dış duvarlar el yapımı tuğla ile kaplanıyor ve mekânlar mükemmel bir estetik kazanıyor. Zengin el yapımı tuğla modelleri ile her mekânda özgün dekorasyonlar yaratılabiliyor. Mekânlara doğallık, şıklık, modernlik katan doğal tuğlalar günümüz mimarisinin vazgeçilmez kaplama malzemesi oldu.

Arkhestone olarak 100lerce dekoratif tuğla, el yapımı tuğla, doğal tuğla, restorasyon tuğlası çeşitleri ile sizlere hizmet vermekteyiz. El yapımı tuğla fiyatları ve dokularımızı sormandan ürün almayınız.