[robo-gallery id=”719″]

Kafede İç Mekân Tasarımı – Dekoratif Tuğla Kaplama

Son derece rekabetçi olan kafe ve restoran endüstrisinde harika bir ilk izlenim bırakma şansınız var ve bu da cafe iç mekan tasarımı. Bu aynı zamanda kafeteryadaki ilk misafirlerin geri dönmesini de belirleyecektir.
Bununla birlikte, hazırlık eksikliği veya diğer ellerde kritik iş hataları, kafe ve restoranların neredeyse % 60’ının ilk yılında başarısız olmasına neden oluyor. Hata için az bir farkla, kafenizi ve lokantalarınızı günden güne başarıya ulaştırmanız gerekir.
Kafelerin neye benzeyeceği ile ilgili bu 8 ipucu, kafe sahipleri için olumlu bir şekilde çalışıyor ve bu nedenle tasarımcılar tarafından bir yönetim sürecine dönüşüyor. Kafenizi nasıl tasarlayacağınıza dair 8 taze ipucu göstereceğiz. Bu, müşterilerinizin memnuniyetle karşılanmasını ve onları geri gelmek istememizi sağlamanın iyi bir örneği olacaktır.
Kafe tasarımınız kişisel. Bazıları, İskandinav tasarımının en karmaşık minimaliz mine bayılırken, diğerleri geri kazanılmış ahşabın rustik, kaba yontulmuş görünümünü tercih ediyor. Birinin dağınıklığı başka birinin hoşuna gitmektedir. Bazı insanlar sosyalleşe bilecekleri, çalışabilecekleri veya saatlerce takılabilecekleri bir yere gitmek istemektedir. Başkalarının kendi yoluna girip çıkmaları gerekiyor.
Peki alanınızı hoş karşılamalı mısınız? Kafe iç tasarımında bu 8 ipucunu kullanın ve az gecikme ile bariz müşteri akışını yaratın, böylece insanlar nereye gideceğinizi merak etmek zorunda kalmazlar.
Kafe iç tasarımı konusunda hangi 8 püf noktası size en çok yol gösterecek?

TASARIMDAKİ SADELİK

Temiz bir tasarıma sahip olmak için, basit Mobilya ile basit bir Cafe İç mekan Tasarımına doğru eğilmek. Temizlik sadece masaları temizlemek ve zemini temizlemek değildir.
Merkezinize gerçek değer katan bir dekorasyon kullanın. Kafe dükkânınızdaki her tasarım unsurunun, yüklemeye başlamadan önce dikkatlice düşünülmüş olduğundan emin olun. Duvar dekorasyonunuzdaki dekoratif tuğla, zemin kaplamanızdaki seramiğe kadar tüm detaylar düşünülerek tasarlanmalıdır.

MOBİLYA

Bir kafe dükkânı, bar, güzellik salonu,spor salonu, mağaza veya restoran dekorasyonu için mobilya almaya gelince, göz önüne almanız gereken birkaç şey var. İdeal mobilyalarınızı ararken, hangi stilin kuruluşunuza en uygun olacağı konusunda bir konsept veya temanın her zaman daha iyi olması gerekir.
Rahat mobilyalar, yastıklarda olduğu gibi yerleştirme ve işlevle ilgili kadarıyla ilgilidir. Birçok müşteri bir köşe veya köşe bulup orada bir süre park etmeyi seviyor, bu nedenle en azından bir tarafı bir yapıyla (bir duvar veya kitap rafı gibi) bir koltuk bulundurduğunuzdan emin olun. Yine de pratik sandalyelerin yanı sıra rahat olanlardan da emin olun. Çok yumuşak kanepeler, müşterilerinizi tam anlamıyla uykuya dalabilir. Karmaşık mekânlardan kaçınmanız gerektiği gibi karşıladığınız misafirlerinizi de farklı bir mekânda oturduklarını hissettirmeniz gerekmektedir. Duvar kaplaması olarak seçeceğiniz eski tuğla ya da doğal tuğla kaplaması ile sıradanlıktan çıkmış iç ve dış mekânlarınızı farklılaştırmış olabilirsiniz.

MİKTAR ÜZERİNDE KALİTEYİ SEÇİN

Kaliteli mobilyaların uzun vadede daha uygun maliyetli olacağını belirtmek önemlidir. Sandalye ve masalar için seçenekler, güçlü ahşap ve metal gibi kaliteli malzemelerden imal edilmiş olabilir. Ayrıca, restoranın büyüdüğü sürece kalın ve güçlü olmasını sağlamak için kullanılan kumaşa da dikkat etmelisiniz.
Yapılar, misafirleriniz için tamamen güvenli ve sağlam olduğundan emin olmak için, satın almadan önce daima mobilyaların yapımını ve sağlamlığını kontrol edin. Bütçenize sığması için alanınızdaki tabloların sayısını azaltmak anlamına gelse bile, restoran mobilyalarına gelince, kaliteyi her zaman miktara bırakın. Tabi mobilya seçimi ardından duvarlarınızda oluşturacağınız dekoratif taş ya da dekoratif tuğla kaplama ürün renklerini de iyi seçmeniz gerekmektedir.

Aydınlatmanın Önemi

Müşterinin neşesizliğine ulaşmada en önemli faktörlerden biri ışıklandırma.
Büyük gıda, iyi sunucular ve güzel iç mekân, parlak ışıkların yarattığı rahatsızlık hissini telafi edemez. Bu koşullarda, yiyecek de renk değiştirir, et gri ve sebzeler mavimsi renktedir. Bu, tamamen uygunsuz aydınlatmaya bağlı bir tasarım dekorasyon hatasıdır.
Eşinizle birlikte bir restoranda düşünün. İç güzel ve servis mükemmel ama ışıklar öylesine parlak ki kalıcı olarak samimi bir atmosferden zevk alma fikrinizi yok ediyorlar.
İyi aydınlatma, günışığı elektrik ışığı ile birleştirmeyi içerir. Günışığı doğal olarak en rahat ve elektrik ışığının görevi taklit etmektir. Bu birleşim keyifli bir aydınlatmanın temelidir. Duvar kaplaması ürünü olarak yapılmış dekorasyonunuzda seçilen ürün kadar da aydınlatmada önemlidir. Yukardada belirtildiği üzere günışığı dekoratif tuğla duvar kaplama üzerinde tam aradığınız efekttir.

Pencerelerin Önemi

Gece kokteyli için loş ışıklı bir yeraltı konuşması mükemmel olabilir, ancak sabah kahveleriniz için uygun değildir. Gün ışığı müşterileri iyimser ve pozitif hissettirirken, dış dünya görüşleri de hücrelerinden kaçmalarını sağlar. Görüntüleme veya insanların izlenme fırsatı olsun izlemek olsun, müşterileriniz doğal ışığa sahip olmaktan memnun olacak.

Ferahlığın Önemi

Uzay bir taklidi amacı olmalıdır. Dükkânınız arkadaşlar için bir buluşma yeri ise, gruplar için bol miktarda yer bulunduğundan emin olun. Dükkânınız iş adamlarını randevuya girmeye çekiyorsa, insanların hızlı bir şekilde içeri girip çıkabilmeleri için ayarlayın. Dükkânınız oyalanacak bir yerse, davetkâr aydınlatmalı alanlara rahat koltuklar yerleştirin.

Eğlenceli Dekorasyon

Hedefinizde estetik, demografik ve restoran ruh halini göz önünde bulundurmak önemli olsa da, restoranınızı inşa etme veya yeniden biçimlendirme sürecinin tamamıyla eğlenmeniz de önemlidir. Yalnız başına mı giderseniz gidin size yardımcı olmak için bir profesyonel kiraladığınız dan emin olun, bitmiş ürününüzün, gelecek yıllarda çalışmayı gerçekten sevebileceğiniz bir alan yapmak için kendi kişilik özelliklerini uyguladığından emin olun.

Doğallık

Herkes kahve kokusunu ve taze hazırlanmış yiyecekleri sever, bu yüzden müşterilerinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Açlığa neden olan yiyecek ve içecek kokusunu, parfüm, hava ferahlatıcıları veya diğer yapay kokular ile aşmamaya dikkat edin.

Dekoratif taş, Dekoratif Taş Paneller, kültür taşı, kültür tuğlası, duvar panelleri, taş duvar kaplama, tuğla duvar, taş duvar, bahçe taş duvar, dış cephe taş kaplama, bahçe duvar taş kaplama, taş, paneller, iç cephe taş kaplama, dış cephe kaplama, antik tuğla, Osmanlı tuğla, İstanbul tuğla, taş uygulama, duvar kaplama, duvar dekorasyon ile siz müşterilerimizin, talepleri doğrultusunda her türlü proje ve tasarım çözümleri ile hizmetinizdeyiz.
Antik tuğla, bahçe duvar taşları, dekoratif duvar kaplama, dekoratif duvar paneli, dekoratif duvar taşı, dekoratif paneller, dekoratif taş, dekoratif taş duvar, dekoratif taş panel, dış cephe taş, dış cephe taş kaplamaları, duvar dekorasyon, duvar panel kaplama, duvar taş panel, duvara taş döşeme, eski tuğla, ev duvar dekorasyonu, harman tuğla, iç dekorasyon, iç mekan taş kaplama, iç mimari, kültür taşı, panel taş, suni taş kaplama, taş dekorasyon, Taş duvar paneli, taş görünümlü duvar, taş görünümlü duvar kaplamaları, taş görünümlü paneller, taş panel, yapay tuğla Kaplamaları.