Fatih Dekoratif Taş Satışı

 

            Dekoratif taş Fatih ilçesinde birçok iş yeri ve ev sahibi tarafından tercih edilen inşaat süsleme malzemesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Fatih’in birçok binasında, yapısında bu dekoratif taş ile yapılmış süslemelere rastlamak mümkündür. Fatihin tarihi yapısını korumak ve bu tarihi dokuya uygun yeni binalar yapmak günümüz mimari anlayışına göre pek mümkün gibi görünmemektedir. Çünkü Fatih ilçesinde bulunan tarihi yapıların birçoğunun bin yıla yakın geçmişleri bulunmaktadır.

 

Bu kadar eski yapıların yapıldığı dönemdeki mimari anlayışına uygun bir anlayışla günümüz mimarisini uyumlu hale getirmek son zamanlara kadar pek mümkün görülmüyordu. İlçede eski yapılar kendi görselliği noktasında insanları etkileyici özelliklere sahip olsa da kuş uçumu bakıldığında son dönem mimarisi ile pek kaynaşamayıp diğer binaların arasında oldukça dikkat çekici bir görüntüye sahiptiler. Dikkatleri çekmeleri noktasındaki bu özellikleri olumlu anlamda olan bir özellik değildi. Çünkü mimari olarak ele alındığında olumsuz bir görüntüden bahsetmek mümkündü.

 

Ancak dekoratif taş sanatının yeni mimarilerde kullanılmaya başlanmasıyla Fatih gibi tarihi binaları ile ünlü ilçelerde yapılan yeni binalar da bu tarihi binaların dokusuna erişmiş oldular. Dekoratif taş süslemesiyle yeni yapılara katılan özellik ile binaların dıştan ve içten görüntüleri eski yapıların görüntülerine benzetilmektedir. Bu özellik ile günümüz mimarisi ile yapılan binalar kullanan insanlarda farklı duygular uyandırmaktadır. İnsanlar bu tür duvar kaplama ve dekoratif taş teknikleri ile süslenmiş binalarda bulunmayı artık hobi olarak değerlendirmektedirler. Bu durum da Fatih ilçesinde dekoratif taş kullanımını arttırmaktadır.

 

Dekoratif Taş Satışı Fatih

 

  Dekoratif taş satışı, bu malzemeleri satan inşaat firmaları tarafından yapılmaktadır. Bu firmaları Fatih’in birçok semtinde kolaylıkla bulmak mümkündür. Çünkü Fatih’te son dönem mimarisi ile ister yeni yapılmış olsun ister birkaç yıllık veya daha fazla ömrü olan binalar olsun dekoratif taş süslemesiyle süslenmekte ve yeni bir konsept ile ilçeye kazandırılmaktadırlar. Bu yoğun talep nedeni ile Fatih’te dekoratif taş satışı yapan firmalar son zamanlarda daha fazla faaliyete girmeye başlamıştır. Bu firmaları internet sitelerinden de bulmak mümkündür. Firmaların internet sitelerini bulmak ve adreslerini öğrenmek, telefonla iletişim kurmak için googleden arama yapılabilir.

 

Arkhe stone olarak Fatih ilçesinde dekoratif taş satışı ve uygulama işlemlerini uzman kodromuzla yapmaktayız