DOĞAL TUĞLA MODEL VE DOKULARI

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız.
   

Neden Doğal Tuğla ?

Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen tuğla kaplama malzemesi doğal taş ve doğal tuğla oldu. Doğal tuğla orijinal tuğla, kaplama tuğla olarak adlandırılmaktadır. Uygulanan alanlarda, mekânlara aynı sıcak ve antik görselliği kazandırır. Tuğla çok eski yıllardan beri köprü, kale, kule gibi yapılarda, ev, saray, han, hamam gibi binalarda ana yapı malzemesi olarak kullanıldı. Modern mimaride tuğlanın yerini hazır betonlar aldı. Ama tuğlanın sağladığı estetik doğal tuğla ile binalarda yeniden yaşatılmaya başlandı. Şimdi yapıların hem dış duvar kaplamalarında hem de iç mekân dekorasyonlarında doğal tuğla vazgeçilmez kaplama malzemesi oldu.

Doğal kaplama tuğlası Çeşitleri öncelikle mekânlara antik, doğal ve sıcak bir görsellik kazandırıyor. Tarihi dokuları ve doğanın güzelliklerini mekânlarında yaşatmak isteyenler için en ideal seçenektir. Bunun yanında ısı ve ses yalıtım özelliği, kolay uygulanabilmesi, uzun ömürlü olması, bakım ve temizliğinin kolay olması, yüksek dayanımlı olması gibi özellikleri de diğer avantajlarıdır. Kaplama tuğla çok daha hafif ve ince olması nedeniyle kolayca uygulanabiliyor ve uygulama alanında alan kaybına neden olmuyor. Uzun yıllar bozulmadan kullanıldığı için mekânlarda boya badana gibi bakım masrafları olmuyor. Bu özellik doğal tuğla diğer kaplama malzemelerine göre daha ekonomik yapıyor. Mekânlara sağladığı estetik ve diğer avantajlar düşünüldüğünde doğal tuğla fiyatları çok yüksek değildir. Metrekare olarak 80 lira ile 120 lira arasında değişen fiyatlarla doğal tuğla alınabilir. Tabi toplam maliyet uygulama alanının büyüklüğüne bağlı olarak değişecektir. Uygulama alanına gerekli olan tuğla miktarının belirlenmesi için alanın uzunluk ve yükseklik ölçüleri alınıyor. Tek bir duvara uygulanabileceği gibi komple duvarlara da uygulanabiliyor. Doğal tuğla çeşitleri arasında en çok tercih edilenler harman tuğlası, antik tuğla, eski tuğla, rustik tuğla, kaplama tuğla gibi çeşitlerdir.

Doğal Tuğla Uygulama

Her yapı için istenen doğal tuğla dokuları  tercih edilebilir. Doğal tuğla dış cephe duvar kaplamalarında, ev, ofis, cafe, restoran, mağaza, spor salonu, güzellik merkezi, otel, okul, hastane gibi mekânların iç cephe dekorasyonlarında kullanılıyor. Bahçe duvarlarında, şömine, barbekü, ocak duvarlarında, tv ünitesi arkasında da kullanılıyor. Farklı kombinasyonlarla farklı dekorasyonlar yaratılabiliyor. Otantik, şık, modern bir mekan için en doğru tercih kültür tuğlalarıdır. Arkhestone olarak doğal tuğla kaplama alanında yüzlerce Şahtaş Tuğla doku ve çeşitlerinin satışını yapmaktayız.  

DOĞAL TUĞLA MODEL VE DOKULARI

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız.