DEKORATİF TAŞ BAKIMI

Neredeyse hiçbir bakım gerektirmeyen StoneWrap Kültür Taşları, yüzeyleri kirlendikleri zaman suyla ve yumuşak bir fırçayla temizlenebilir. StoneWrap Kültür Taşları’nda temizlik amacıyla hiçbir zaman basınçlı su ve kumlama yöntemleri ile asit esaslı ürünler kullanmayın.DEKORATİF TAŞ KOMBİNASYON

Dekoratif taş ebatları, şekilleri ve renk tonlarını iyi karıştırırsanız; birbirine benzer parçaları yan yana kullanmamış olursunuz ve böylelikle çok daha iyi bir sonuç elde edersiniz. Bunun için uygulamaya başlarken birkaç kutuyu açarak parçaları karıştırmanız önerilmektedir.


FORMLAR VE RENKLERİN TERCİHİ

StoneWrap Kültür Taşı, geçtiğimiz her gün daha da mükemmel bir işlemle üretilmektedir. Dekoratif Taş gerçekçi bir efekte sahip olması amacıyla doğal taşın dokusunu çok ayrıntılı bir biçimde verebilen yöntemler ile doğal taşların kalıpları alınmaktadır. Her parçanın birbirine yakın dokuda olmaması için yüzlerce farklı kalıp kullanılır. Renklendirme işlemi de doğada olduğu gibi kuralsız ve düzensiz bir biçimde yapılmaktadır. Demir oksit renk pigmentleri sayesinde canlı ve gerçekçi renkler elde edilmektedir. Böylece ürünümüz sadece şekli ve dokusuyla değil; renklendirmesi ve gölgelendirmesi ile de doğal bir görünüme sahip olur.

DEKORATİF TAŞ SEÇİMİ

Dekoratif taş uygulama esnasında kullanılacak taş veya taşların seçimi tamamen zevke bağlıdır. Bu nedenle uygulamadan elde edeceğiniz sonuç, hayalinizdekinin aynısını vermeyebilir. Bu nedenle işe başlamadan önce birçok kutu açarak içlerinden kendi zevkinize göre beğenmediklerinizi ayırmanızda fayda var. Ayırdığınız taşları hiç kullanmayabilir veya daha az görülen bölgelere yerleştirebilirsiniz.

UYGULAMA YÜZEYİ

StoneWrap Kültür Taşları; pürüzlü duvar yüzeylerine, sıvalı duvarlara veya alçı panel yüzeylere doğrudan uygulanabilmektedir. Mantolama yapılan yüzeylere dahi uygulanabilmekte olan StoneWrap Kültür Taşları’nı metal veya ahşap yüzeylerde tercih etmek için önceden metal hasır ya da kümes teli kaplamasının yapılması gerekmektedir. Eğer duvarda önceden bir boya türü uygulanmış ise veya brüt beton üzerine uygulama yapılacaksa, yüzey çentiklenmeli ve yüzeye aderansı arttırıcı kimyasallar uygulanmalıdır.

ANALİZ SONUÇLARI

StoneWrap Kültür Taşına Uygulanan Testler :
Dekoratif Kültür taşı= Dayanıklılık: Dünyanın farklı bölgelerinde, farklı iklimlerde yapılan sorunsuz uygulamalar dayanıklılığını kanıtlamıştır.
Dekoratif Kültür taşı= Ebat: StoneWrap Kültür Taşları çeşitli şekillerde, 15 - 70 mm kalınlıkta ve 50 - 400 cm² yüzey alanıyla üretilir.
Dekoratif Kültür taşı= Ağırlık: Modele bağlı olarak 15 ile 45 kg/m² arasında.
Dekoratif Kültür taşı= Yangın Dayanım Özelliği: yanmaz malzemelerden üretilmiştir.
Dekoratif Kültür taşı= Yaklaşık Isı Dayanımı: 0,71.
Dekoratif Kültür taşı= Yaklaşık 28 gün Basınç Dayanımı: 385,20 kg/cm².
Dekoratif Kültür taşı= Yaklaşık 28 Gün Elastikiyet Mukavemeti: 57,20 kg/cm².
Ø Ortalama Su Emme Yüzdesi: 15,90.
Ø Ortalama Yoğunluk: 1,39 gr/cm³. (fırında kurutulmuş halde)
Ø Çiçeklenme: Test numunesinde çiçeklenmeye rastlanmamıştır. Yapıştırmada kullanılan çimentonun cinsine bağlı olarak derzlerde veya buna bağlı olarak taşların kenarında çiçeklenmeye rastlanılabilir.
Ø Donma-Çözülme: Ürüne 25 donma/çözülme döngüsü uygulanmıştır ve yüzeyde herhangi bir aşınma gözlemlenmemiştir.