[robo-gallery id=”687″]

DEKORATİF TAŞ VE ÇEŞİTLERİ

Ürün renk ve uygulama örnekleri için tıklayınız..

 

DEKORATİF TAŞ VE ÖZELLİKLERİ

Eskilerden kalmış yapılar bizleri kimi zaman yüzlerce yıl önceye, yapının inşa edildiği yıllara götürür. Yüzlerce yıl öncenin sade yaşamının dinginliğini düşünürüz. Bu yapıları yaşadığımız çevrede de ararız ancak pek sık bu tarz yapılara rastlayamayız.

Mimar Sinan’ın İstanbul Ortaköy’deki hamamının duvarlarındaki dokuyu yakalamak isteyen biri, birçok farklı yöreyi dolaşarak gerekli taşları bulup alabilir ancak daha kolayı varken boşuna uğraşmaya gerek yoktur.

Country Stone Kültür Taşı, doğal taşları aratmayacak seviyede doğaldır. Country Stone Kültür Taşları’nın doğal taşlardan farkı çok daha hafif ve pratik olmasıdır. Dekoratif taş Aynı zamanda bol çeşitlidir de.

 

DEKORATİF TAŞ NASIL ÜRETİLİYOR…

Farklı şekil ve dokularda yüzlerce doğal taş seçilir ve kalıpları alınır. Doğal taşların kalıpları alınırken, taşın yüzeylerindeki dokuyu tüm ayrıntılarıyla verebilen bir yöntem kullanılır. Country Stone kültür taşı, dekoratif taş bu kalıplara dökülen bir karışımla üretilir. Karışım ise çimento, pomza ve kumdan oluşmaktadır.

Country Stone Kültür Taşı; doğal taşlardan çok daha hafif olması, düşük maliyetli olması ve kolay uygulanabilmesi ile doğal taşların önüne geçer. Isı yalıtım özelliğiyle de ideal bir kaplama malzemesi olan Country Stone Dekoratif Kültür Taşları, kalıcı renkleriyle doğal taşların hızla yerini almaktadır.

Dekoratif Taş Hakkında

Kültür taşları son yılların en gözde duvar kaplama malzemesi oldu. Yaşam alanlarında daha güzel bir görsellik sağlamak için genellikle duvarlar farklı renklere boyanır veya duvar kâğıdı ile kaplanırdı. Ancak bu ürünlerle sağlanan estetik doğallıktan uzak olmaktaydı. Şimdi ise mekânlarında doğal güzellik isteyenlerin tercihi doğal taşlar ve kültür taşları oluyor. Dekoratif taş doğal taşlarla aynı görünüme sahiptir. Doğal taşların doku özelliklerinin birebir kopyalanmasıyla elde ediliyor. Doğal taşların renkleri aynen yansıtılıyor. Doğada bulunan yüzlerce taş çeşidinden dekorasyonlar için en uygun olanları seçilerek yüzlerce kültür taşı çeşidi üretilebiliyor.

 

Binaların dış cephe duvarlarında, iç mekân duvarlarında , cafe , restorant, otel , lobi, villa cepheleri, bahçe duvarlarında, şömine, barbekü, ocak duvarlarında kültür taşı uygulamalarıyla doğanın tüm güzellikleri mekânlara yansıtılmış oluyor. Doğal taşlarla aynı görünüme sahip olan dekoratif kültür taşı sağladığı görsellik yanında farklı avantajlarıyla da tercih ediliyor. Dekoratif kültür taşları doğalından daha hafif ve incedir. Bu özelliğiyle kaplama işlemi oldukça kolaydır. İnce yapısı nedeniyle uygulama alanında alan kaybına neden olmaz. Isı ve ses yalıtım özelliği sayesinde sakin, huzurlu ve sağlıklı yaşam alanları oluşturur. Kültür taşları uygulaması gibi temizliği ve bakımı da kolay olan kaplama malzemesidir. Darbelere ve iklim şartlarına dayanıklıdır, yıllarca bozulmadan kullanılabilir.

Dekoratif Taş Fiyatları

Bu özellikleri de göz önüne alınınca diğer kaplama malzemelerine göre çok daha ekonomik olduğunu görürüz. Dekoratif taş fiyatları sanıldığının aksine Kültür Taşı Fiyatları çok pahalı değildir. Metrekare hesabıyla fiyatlandırılan dekoratif taşlar dokularına göre 60 liradan başlayıp 150 liraya kadar varan fiyatlar vardır. Uygulama alanının boyutlarına göre bütçenize uygun seçenekler mutlaka bulunmaktadır. Uygulama alanı ise her geçen yıl daha da genişliyor, evlerle sınırlı kalmıyor.

Sierra, Grand Canyon, Cappadocia, Urban, Pratico, Volga, Atlas, Tabula, Rupe, Matera, Troy, Masso, Altamura, Petra, Tudor, Natilus taşı gibi dokuları, şekilleri ve renkleri farklı dekoratif taş çeşitleri bulunuyor. Evlerde, ofislerde, cafe ve restoran gibi mekânlarda, otellerde, okul, hastane, avm gibi kamu binalarında, villalarda, mağazalarda iç ve dış duvarlar kültür taşı ya da dekoratif taş ile kaplanıyor ve mekânlar mükemmel bir estetik kazanıyor. Zengin dekoratif taş modelleri ile her mekânda özgün dekorasyonlar yaratılabiliyor. Mekânlara doğallık, şıklık, modernlik katan kültür taşları günümüz mimarisinin vazgeçilmez kaplama malzemesi oldu.

dekoratif taş-dekoratif taşlar-dekoratif taş kaplama-dekoratif taş kaplamaları-dekoratif taş fiyatları- modelleri-çeşitleri- dokuları-taş dekorasyon-uygulama-dekoratif taş-duvar-dekoratif taş duvar-Country Stone kültür taşı
kültür taşı-dekoratif kültür taşı-kültür taşları-yapay taş-kültür taşı kaplama-fiyatları-modelleri-çeşitleri-dokuları-dekorasyon-uygulama-kültür taşı duvar kaplama-kültür taşı duvar kaplamaları

Arkhestone olarak 100lerce kültür taşı dekoratif taş çeşitleri ile sizlere hizmet vermekteyiz. Kültür taşı fiyatları ve dekoratif taş fiyatları ve dokularımızı sormadan ürün almayınız.

 

Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,
Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.