[robo-gallery id=”972″]

Dekoratif Salon Taşı Satışı

 

Evren büyük bir ahenk ve güzellik içinde yaratılmıştır. İnsanda yaratılış gereği güzele her daim meraklıdır. Eski tarihi eserleri gezmeyi, görmeyi herkes sever. Hayranlıkla izler yapılan yapıları. Özellikle Osmanlı Mimarisinin hakim olduğu ülkemizde yapılan çeşmelerin bile birbirinden farklı, yapılan işçiliği, kullanılan malzemelerin uyumu hayranlık yaratır.

 

Son yıllarda binaların tek düzen yapılıyor olması hepimizin içini karartan bir uygulamadır. Bunun farkına varan insanlar doğadan eğitim almak durumunda kalmışlardır. Bu anlamda yapılan çalışmalarla doğadaki görünüş yapısına birebir uygun yapay taşlar yapılmaya başlanmış dekoratif salon taşı satışı

artmış ve bu uygulama çok ilgi görmüştür. Yaşadığımız mekânları güzelleştiren bu uygulamalar her geçen gün daha zengin argümanları ile ortaya çıkmaktadır. Dekoratif salon taşları ile salonlarımız daha doğal bir havaya bürünmüştür.

 

Dekoratif Salon Taşları

 

Son yıllarda en çok rağbet gören, misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımızı, dekoratif taşlarla dizayn etmek. Gerçekten de uygulandığı mekâna doğallık veren bu uygulamada seçeneğiniz oldukça fazla. Dere taşları, tarla taşları, katman taşları, kayrak taşı, rustik taşlar, vadi taşları, antik kale taşları, kale taşları gibi yüzlerce çeşit mevcut. Salonlarda genelde plazma arkasına, şömine kenarlarına uygulandığı gibi salonunuzun bütün duvarlarını kaplatabilirsiniz. Hafif, ses ve ısı yalıtımı olan bu taşların temizlenmesi de çok kolaydır. Uzun yıllar bozulmadan kullanabileceğiniz yapıda olan taşlar istediğiniz renkle boyana bilme imkânına da sahip.

 

Dekoratif solon taşlarından bahsederken patlatma taşlardan da bahsetmek gerekecektir. Hammaddesi mermer olan bu taşlar tamamen doğaldır. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen mermerler, kesim makineleri ile hassas olarak kesilir, daha sonra patlatma makinesi olarak bilinen makinelerde kırılarak doğal yüzeylerine ulaşılır. Kırılan mermer parçaları tek tek el ile demir kalıplara dizilir. Polyester file tutkal ile yapıştırılıp kurumaya bırakılır. Kuruma süresi mevsime göre değişir. Yaz aylarında 2 gün kış aylarında 5 günü bulan kuruma işleminden sonra paketlenerek satışa hazır hale gelir. Patlatma taşlar hafif, ses ve ısı yalıtımlıdır. Kolay temizlenir. İstenilen renge boyanabilir ancak tamamen doğal taşlar ile kaplamış olduğunuz salonunuzu doğal renginde bırakılması önerilir.

 

Doğal taş görünümlü ferah ve modern mekânlarda yaşamak düşünüldüğü gibi pahalı bir uygulama değildir. M2 fiyatı 50 ile 150 TL arasında değişmekte olup. Uygulayacağınız mekâna göre özel fiyat seçenekleri sunmaktadır.
Mekanınızı dekore ederken hangi modern dekoratif taş tercih etmeniz gerektiğinden emin olamayabilirsiniz. Taş, tuğla, brüt beton, ahşap dokulu duvar panelleri çeşitli malzemelerden temin edilebilir. Daire, ofis, cafe, spor salonu, düğün salonu, güzellik merkezi, mağaza, kuaför salonu,okul, pastane, restaurant, villa, otel lobileri, ticari mekanınızın veya evinizin genel temasıyla ve dekorasyonu uyumuyla dekoratif taşları seçebilirsiniz.
Arkhestone olarak Dekoratif Salon Taşı Satışı ve uygulama işlemlerini uzman kodromuzla yapmaktayız.

 

Avrupa Yakası
Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu ilçelerinde,
Anadolu Yakası
Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerinde hizmet vermekteyiz.